Triumf për debutuesit
Triumf për debutuesit
19.9.2020 01:37:32

Triumf për debutuesit

KF Arbëria ka hapur kampionatin si debutuese për herë të parë në super ligen e Kosovës, dhe atë me fitore ndaj skuadrës Trepça89 në stadiumin "Riza Lushta" në Mitrivicë. Ishte pa dyshim një fillim i mbarë për skuadren tonë,dhe shumë e mirëpritur nga të gjithë. Golin e parë të ndeshjes e shenoi në minuten e 17' futbollisti Kreshnik Bahtiri për ta kaluar skuadren në avantazh në pjesën e parë të lojës. Ndërsa pjesë loja e dytë nisi po me të njejtin entusiasem, ku skuadra jonë rriti epersinë nëpërmjetë futbollistit Agon Llugiqit i cili vetem pas 5 minutave të inkuadrimit në lojë, arriti të shenojë gol dhe kështu për ti dhënë fitoren e parë të kampionatit skuadrës nga Dobraja KF Arbëria.