KF Arbëria sot nikoqire e Prishtinës
KF Arbëria sot nikoqire e Prishtinës
22.9.2020 02:33:29

KF Arbëria sot nikoqire e Prishtinës

Sot zhvillohet xhiro e dytë në super ligen e Kosiovës në futboll. KF Arbëria pret si nikoqir FC Prishtinën në stadiumin "Agron Rama" në Obiliq. Të dy skuadrat kan nisur me fitore kampionatin dhe pritet të jetë një ndeshje mjaft interesante. Vlenë të theksohet fakti që tek KF Arbëria do të staroj ish futbollisti Prishtinas Labinot Ibrahimi, i cili tek klubi Arberia e mbarte shiritn e kapitienit.