Arbëria - Prishtina, ndahen të barabarta
Arbëria - Prishtina, ndahen të barabarta
24.9.2020 07:08:06

Arbëria - Prishtina, ndahen të barabarta

Në ndeshjen e zhvilluar të marten ne stadiumin "Agron Rama" të Obiliqit, KF Arbëria priti si nikoqire FC Prishtinen, ku gjithqka mbeti baraz në këtë takim.Ishin vendasit të cilët kaluan në epersi të parët me euro golin e futbollistit të Arbëris Dior Zabërgja në minuten e 10, duke vazhduar kështu lojën e mrekullueshme të vendasëve. Rezultati u barazu nga mysafiret në minuten e 40 të pjesës së parë te takimit nëpermes futbollistit të Prishtinës Otto John. Në pjesën e dytë të takimit të dy skuadart paten raste shënimi por nuk konkretizuan. Vlenë të theksohet se pa dyshim futbollisti i ndeshjes ishte kapiteni Labinot Ibrahimi, me një paraqitje fantastike. theksojmë poashtu se Ibrahimi sezonin e kaluar ishte pjesë e FC Prishtinës, dhe u bashkua tek KF Arbëria këtë sezon.