BESA 0 ; 3 ARBËRIA
BESA 0 ; 3 ARBËRIA
26.2.2021 5:00:19 e paradites

BESA 0 ; 3 ARBËRIA

Në ndeshjen e javës së 21-të në kuadër të superligës së Kosovës në futboll. Në duelin në mes të Beses së pejës dhe Arbërisë , I cili ka përfunduar në favor të klubit tone me rezultat bindës prej 3;0. Pjesa e pare u mbyll ne total e dominuar nga lojtarët tanë, ku shenuam dy here. Ishte sulmuesi Marclei Santos I cili kaloj në epersi skuadrën perms golit I cili u shenua ne minute e 8 te takimit. Me pas eperisa u shtua kur në minuten e 33 kapiteni Kreshnik Bahtiri, pas një pasimi nga Qlirim Avdulli, realizoj një gol maestral . Kështu u mbyll pjesa e pare, ndërsa me tu rikthyer në pjesën e dytë, në minute e 46 të takimit, futbollisti Almir Kryeziu realizoj për rezultatin përfundimtar prej 3;0 , me një gol të realizuar 100% nga vet ai. Arbëria pas kësaj fitore renditen në poziten e 6 të tabeles së jlasifikimeve me 25 pikë, ku ndeshja e rradhes do të jetë ndajë Feronikelit ditën e hënë.