ARBËRIA HUMBË NË SHTËPI
ARBËRIA  HUMBË  NË  SHTËPI
2.3.2021 2:50:02 e paradites

ARBËRIA HUMBË NË SHTËPI

Skuadra jonë është mposhtur dje në shtëpi me rezultat 0;3 në ndeshjen me Feronikelin në kuadër të xhiros së 22 në Superligën e Kosovës. Golat për mysafirët u shënuan nga futbollisti me numër 8 , Argjend Malaj pas një rrëmuje në zonën e rreptësisë. Mendurim Hoti ishte ai qe realizojë golin e dytë për skuadrën e Feronikelit I cili shfrytëzojë një top kthyes në zone dhe realizoj objektivin e tijë. Dhe për rezulotatin përfundimtar ishte futbollisti Damir Kojasevoc I cili nga një goditje e lire e gjeti këndin e epërm të portës sonë. Vlenë të theksohet se lojtarët tanë kishin shumë raste për shenim, port ë cilat nuk gjetën konkretizim. Me këtë fitore Feronikeli ngjitet në poziten e gjashtë me 27 pikë, ndërsa Arbëria e në pozten e tetë me vetëm 2 pikë me pak 25.