Barazojmë në Gjilan
Barazojmë në Gjilan
10.3.2021 4:03:25 e paradites

Barazojmë në Gjilan

KF Arbëria këtë herë udhëtoj drejtë qytetit të Gjilanit për te zhvilluar ndeshjën e rradhës në kuadër të xhiros së 23, këtë herë ishte mysafire e klubit SC Gjilani. U akordua 1 pikë nga ky udhetim, ku ne si klub treguam edhe njëherë potencial nga ky takim I cili u mbyll baraz me rezultat 1;1 Ishte një auto gol nga futbollisti yn Agron Bruqi pasi topi preku këmbën e tij dhe nikoqirët kaluan në epersi prej 1;0 në minuten e 64 të takimit. Me pas Braziliani Marclei Santos ishte ai që barazoj shifrat për 1;1 krejtë në fund të takimit në minute 86’ për të siguruar kështu një pike të vlefshme në këtë takim. Me këtë barazim, KF Arbëria ka gjithsej 26 pike , dhe renditet në poziten e 8 të tabeles së klasifikimeve, po aq sa ka edhe Llapi në poziten e 7.